LIKE ΣΤΟ FACEBOOK ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΊΣΕΤΕ!

Το δεύτερο του Χολέμπας!

Ο Χοσέ Χολέμπας στις πρώτες έξι αγωνιστικές του πρωταθλήματος έχει πετύχει δυο γκολ στο πρωτάθλημα και μάλιστα και τα δυο μέσα στον Ναό! Ο αριστερός μπακ των Πειραιωτών «άνοιξε»… λογαριασμό στη φετινή αγωνιστική την 4η αγωνιστική κόντρα στον Πανθρακικό και τη νίκη του Θρύλου με 4-1.

Ο 28χρονος μπακ στην αναμέτρηση με την ομάδα της Θράκης είχε κάνει το 2-0 στο 27ο λεπτό με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Στο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης, ο Χολέμπας πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 43’ και έδωσε το προβάδισμα με 1-0 για τους Πειραιώτες.

Ωστόσο, ο Ελληνογερμανός άσος του Ολυμπιακού ήταν άτυχος στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, καθώς τραυματίστηκε και την θέση του πήρε ο αρχηγός των νταμπλούχων Ελλάδας Βασίλης Τοροσίδης.